Compare Listings

Tam olarak ne hizmet sağlıyorsunuz ?

BYM Global Yatırım olarak, Yatırımcılar adına makul ve kazanç sağlayan ve analizleri yapılmış arazileri temin etmek. Piyasa değerinin altında bir rakama satın alınmasına yardımcı olmak ve alırken kazandırmak. Proje gelişimine katkı sağlamak.

BYM Global Yatırıma kayıtlı ve referanslı inşaat firmaları ile yatırımcı arasında tüm illerde bulunan avukatlarımız nezaretinde sözleşmeler yapılarak projelerin başlamasını sağlamak.

Yapılacak sözleşmeler veya avukatlar için herhangi bir bedel ödeyecek miyim ?

BYM Global Yatırım aracılığı ile gerçekleşen arsa yatırım organizasyon bedeli dışında, arsanın alımından sonra hiçbir bedel ödenmeyecektir. Ancak yatırımcıya isabet eden taşınmaza ait doğalgaz elektrik su emlak vergileri vb. kişiye özel giderler yatırımcı tarafından ödenecektir.

Peki neden sizi tercih etmeliyim ?

BYM Global Yatırım olarak, Türkiye’de bir ilke imza atarak; hiçbir kapora, çek, senet, ön ödeme, kefil olmadan yatırımcısına hizmet sunduğu için.

Ne kadarlık bir bütçe ayırmamız gerekir ?

BYM Global Yatırım olarak, oluşturduğumuz yatırım projelerine göre katılım tutarı değişkenlik göstermektedir. Her proje ile ilgili BYM Global Yatırım yönetim kurulunca alınmış kararla belirlenmiş bütçeler ile katılım sağlanmaktadır.

Tapu devri nasıl gerçekleşir?

Arsanın bağlı bulunduğu tapu dairesine gidilerek il temsilcimiz ve şirket avukatımız eşliğinde tapu devrinin yapılması sağlanmaktadır. Devir işlemi esnasında, BYM Global Yatırım şirketinin resmi hesabına %10’luk organizasyon bedelinin yatırıldığına dair banka dekontunun ibraz edilmesinden sonra son imzalar atılarak devir işlemi tamamlanmış olacaktır. Devir işlemi tamamlanmadan önce, yatırımcılar noter onaylı taahhütnameyi de ibraz edeceklerdir.

Tapu devri esnasında alınan taahhütname ne için alınıyor?

Taahhütnamenin alınma sebebi, yatırımcılar arasında farklı görüş ayrılıklarının yaşanmaması ve üçte iki ( 3/2) çoğunluğun kararına bağlanması adına alınmaktadır. Burada hedeflenen gaye, aynı fikirde ve görüşte bulunan ve çoğunluğu oluşturan yatırımcılarımızın mağduriyetini engellemek için alınmış bir önlemdir.

Arsa tapumu aldıktan sonra hissemi yada gayrimenkulümü satmama yardımcı oluyor musunuz ?

BYM Global Yatırım olarak, yatırımcısına her türlü desteği ve hizmeti sunmaktadır. Ancak arsa tapu devri ve yapılacak noter sözleşmesi sonrası oluşacak özel talepler ek sözleşmeye tabidir.

Sunduğunuz arazilerin değerlerini hangi kriterlere göre belirliyorsunuz?

BYM Global Yatırım merkezi bünyesinde bulunan uzmanlar tarafından bölgesel yapılan araştırmalar sonucu analiz raporları hazırlanmaktadır.

Arsa alımındaki yatırımcı sayısı neye göre belirleniyor?

Her bir arsanın değeri ve yatırımcıların ayırdığı bütçe değişkenlik göstereceğinden, katılımcı sayısı önceden belirlenmemektedir.

Katılmış olduğum projenin takibini nasıl yapabilirim ?

BYM Global Yatırım bünyesinde bulunan il temsilcisi tarafından yatırımcı kaydı oluşturulurken, yatırımcıya tahsis edilen kullanıcı adı ve şifresi ile projesini ve diğer avantajları rahatlıkla takibini sağlayabilir.

Katılacağım projenin ortalama bitiş süresi ne kadardır ?

Her yatırım projesinin büyüklüğüne göre 1 yıl ve üzerinde bir süre ile değişkenlik gösterir.

Herhangi bir projenize katılmak için ne yapmam gerekiyor ?

Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde gerçekleşecek olan projemize katılım için bulunduğunuz  il/ilçe temsilciliklerimiz aracılığı ile katılım sağlanmaktadır.

Ne tür projeler üretiyorsunuz?

Ülkemizde farklı meslek gurubunda pek çok yatırımcı olduğundan pek çok yatırım alternatifi de hazırlanmaktadır. Konut projeleri, iş merkezleri, oteller, özel okullar ve yurtlar, özel hastaneler, fabrikalar, tatil köyleri, seralar, zirai tarlalar gibi bazı örnekler verebiliriz.

soru isareti