Compare Listings

Kuveyt Türk, Belirlediği Şirketlerle Konut Finansmanında Kâr Oranını Yüzde 0,98’e Düşürdü

Kuveyt Türk, Belirlediği Şirketlerle Konut Finansmanında Kâr Oranını Yüzde 0,98’e Düşürdü

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, yüzde 0,98 kâr oranı ve 120 aya varan vade ile 500 bin TL’ye kadar konut finansmanı sağlayacağını açıkladı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Konut üreticisi firmalarla birlikte vatandaşlarımızı ev sahibi yaparken ekonomimize de katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Banka belirlemiş olduğu inşaat firmalarıyla yaptığı anlaşma kapsamında sınırlı sayıda konut finansmanında kâr oranını  tam olarak yüzde 0,98’e düşürdü.

Kredi kullanımına 500 bin TL’ye kadar finansman sağladıklarını vurgulandı. Genel Müdür konu hakkında  açıklama yaptı :  “Konut üreticisi firmalarla birlikte hem vatandaşlarımıza hem de ekonomimize katkı sunmayı ilke edindik. Kuveyt Türk olarak konut finansmanında kâr oranımızı yüzde 1,78’e çektik.”

Konu ile alakalı olarak harici olarak ta ” Bankamızla anlaşma sağlayan yapı firmalarının verdiği destekle birlikte, müşterilerimize bu oranın yalnızca yüzde 0,98’lik kısmını yansıtacağız. 120 aya varan vade seçeneklerimizi de, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza göre en uygun şekilde düzenliyoruz”  dedi.

Konut finansmanı, Kuveyt Türk ile iş birliği yapan firmaların elinde bulunan bitmiş,  anahtar teslim konumda bekleyen sınırlı sayıda konut için geçerli olacak. Kampanyanın detaylarına Kuveyt Türk şubelerinden ulaşmak mümkün durumda.

İlgili Haberler

Müteahhit sınıflandırması geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müteahhitleri teknik ve mali yeterliliğine göre A’dan...

Okumaya devam et
Sebahattin Bakır

Projelere – Net – Brüt Alan

Yapılan düzenleme ile birlikte projelere net brüt alan zorunluluğu uygulanacak. Tapu Kadastro...

Okumaya devam et
Sebahattin Bakır

Yabancı Yatırımcılar Türk Ekonomisine Güven Duyuyor

Borsa İstanbul'da yabancı yatırımcılar, 2019'un ilk ayında 798 milyon dolarla son 2 yılın...

Okumaya devam et
Sebahattin Bakır

Siz Ne Düşünüyorsunuz?